Lokalita projektu

Keď sa povie Zázrivá, vybavia sa vám tradičné korbáčiky, drevená architektúra a tiež čistá príroda. Zázrivá leží v západnej časti Oravy, na pomedzí Malej Fatry a Stredných Beskýd a je symbolom toho najslovenskejšieho, čo u nás máme.

Len 15 minút od pulzujúceho turistického srdca vo Vrátnej vznikla miestna časť Kozinská, ležiaca pod rovnomenným kopcom, Kozinec. Rozľahlé lesy a pasienky Zázrivskej brázdy ju v minulosti preslávili výrobou šindľov, aj spracovaním mlieka. Na roztrúsených samotách tu nájdete to najlepšie z tradičnej architektúry spájajúcej prírodné materiály, ako sú drevo a kameň. Kozinské chalupy sú moderným ponímaním rešpektu k tejto tradícii.

Foto exteriéru
Foto exteriéru

V lokalite s takmer nulovou premávkou budete vždy len niekoľko minút jazdy autom od centra Zázrivej a Terchovej, parkoviska pri Jánošíkových dierach, či od spodnej lanovky strediska Vrátna. Zo Žiliny na svoju novú chalupu prídete za 40 minút, kým cesta do Dolného Kubína vám zaberie necelú pol hodinu. Kozinské chalupy si vás získajú svojou strategickou polohou. V lete odtiaľto môžete zamieriť priamo k Oravskej lesnej železnici, Oravskej priehrade, rozhľadniam na Kysuciach, či vydať sa na túru na Veľký Rozsutec a Boboty.

Priamo z Kozinských chalúp môžete absolvovať výstup na vrch Paráč, či za zázrivskými hojdačkami, za ktorými putujú ľudia z celého Slovenska. V zime si vyberte, či chcete lyžovať v stredisku Vrátna, na Kubínskej holi, alebo preferujete menšie strediská - ako Športcentrum Lučivná, či miestne Ski Centrum Zázrivá-Kozinec. Po aktívnom oddychu na tom najčistejšom vzduchu si môžete dopriať autentickú slovenskú kuchyňu v množstve miestnych reštaurácií.

Foto exteriéru

Zaujal Vás projekt chát?

Kontaktujte prosím nášho realitného makléra telefonicky 0903 308 042 alebo emailom barborik@residence-real.sk